Smartfon – narzędzie copywritera

Chociaż wielu copywriterów wybiera ten zawód z uwagi na zalety pracy w domowym zaciszu, przy własnym komputerze, z kubkiem herbaty – prędzej czy później rozbuduje swój warsztat o urządzenie mobilne i to nawet niekoniecznie wtedy, gdy wyjdzie z domu. W każdym przypadku warto wyposażyć telefon w kilka przydatnych aplikacji, zdecydowanie poprawiających efektywność działania copywritera.

#1 Internet

Na smartfonie bez połączenia z Internetem możesz co najwyżej pograć w Angry Birds, ale to raczej nie zaowocuje nowym tekstem. Jeżeli jesteśmy poza domem lub biurem, warto próbować złapać sieć przez WiFi – zanim to jednak uczynisz, upewnij się, że masz dobrze skonfigurowany ten rodzaj połączeń. Przetestuj przeglądarki internetowe, zainstaluj porządny antywirus i nie zapominaj co jakiś czas oczyszczać dysku. Zastanów się również, czy nie lepiej byłoby przenosić swoje dane bezpośrednio w chmurę.

#2 Czytnik kanałów

Autor czyta, zanim napisze. Aby przyspieszyć ten proces, stwórz listę ulubionych i najbardziej wartościowych źródeł – portali, blogów i stron, a następnie zainstaluj czytnik kanałów RSS. Dzięki temu posegregujesz informacje, a źródło inspiracji będzie w zasięgu… jednej ikony.

#3 Notatki

Czytając, warto notować. Aby nie tworzyć całych plików tekstowych, wybierz narzędzie do tworzenia zapisków, planu dnia, mapy myśli – takie jak Evernote czy Google Keep. Zawsze pozostaje kartka papieru, ale nie w każdej sytuacji masz ten komfort. Poza tym – piszemy dziś o smartfonach, prawda?

#4 Edytor tekstu…

…a najlepiej cały pakiet, na wszelki wypadek. Być może urządzenie mobilne ma jedynie wspierać Twoją pracę przy biurku, ale nigdy nie wiesz, co przyniesie dzień. Dlatego lepiej zabezpieczyć się stosowną aplikacją. Podobnie z dostępem do platformy, na jakiej blogujesz. Niezależnie, czy jest to WordPress, czy inna marka – prawdopodobnie dysponuje mobilnym narzędziem, dzięki któremu możesz trzymać rękę na pulsie. Niemalże dosłownie!

#5 Social media

Oczywiście, z każdego medium społecznościowego możesz korzystać mobilnie. I tu są dwa wyjścia. Możesz zainstalować aplikację, którą sterujesz wszystkimi kontami naraz albo zainstalować osobne wtyczki. Dlaczego warto zdecydować się na pierwszą opcję? Bo jest zdecydowanie wygodniejsza i pozwala oszczędzić czas. Dobrym sposobem na to jest

Zobacz również narzędzia copywritera.

Leave a Reply