Dlaczego potrzebujesz copywritera – korzyści dla Ciebie i Twojej firmy

 

Prowadzenie własnego biznesu praktycznie zawsze wymaga współpracy z zewnętrznymi podmiotami. Dlaczego w tym gronie miałby się znaleźć copywriter? Poszukajmy odpowiedzi, biorąc pod uwagę rozmaite sytuacje, w których znajduje się Twój biznes.

Język sprzedaje (lub nie…) – w czym pomaga copywriter

Wiesz co? Naprawdę nie ma większego znaczenia, na czym polega Twój biznes, ponieważ pewna zależność jest bardzo uniwersalna: odpowiednie operowanie słowem pomaga w sprzedaży i promocji niezależnie od tego, co oferujesz. Gdy do Twojej firmowej komunikacji wkradają się błędy czy nieścisłości – efekt jest dokładnie przeciwny. Stajesz się niezrozumiali, narażasz na drwiny i zwyczajnie oddalasz od potencjalnego klienta lub kontrahenta.

Słowo możesz rozumieć bardzo szeroko – począwszy od nazwy firmy oraz poszczególnych produktów lub usług, przez slogany reklamowe i opis działalności na stronie internetowej, po elementy komunikacji, jak posty w mediach społecznościowych, publikowane aktualności czy materiały promocyjne.

Nie chodzi jednak o to, żeby wykorzystywać możliwości językowe dla samego języka. Walory czysto estetyczne może mieć poezja, a w biznesie liczą się konkrety. Dlatego przyznasz, że jedno to poprawność i kreatywność, a drugie umiejętne wpływanie na odbiorcę, prawda?

Odbiorca komunikatów Twojej firmy – potencjalny klient lub kontrahent – musi czerpać korzyści z zetknięcia się z treścią. Poradniki mają być przydatne, posty zwięzłe i atrakcyjne, a opisy ułatwiające kontakt, zakupy czy znalezienie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Firmy i organizacje, które stawiają na marketing treści, na współpracę z copywriterem, zyskują pod wieloma względami. Przywołajmy kilka sytuacji.

Sprzedajesz przez Internet – rób to z copywriterem

Sprzedaż przez Internet cały czas rośnie. Segment e-commerce z każdym rokiem zyskuje na znaczeniu. Dziś coraz częściej rezygnujemy z wizyty w sklepie, skoro online mamy nie tylko szerszy wybór produktów, ale jeszcze możliwość znalezienia najkorzystniejszej ceny. Być może również postanawiasz sprzedawać przez Internet i współpracujesz z informatykami i grafikami, którzy właśnie oddają Ci do dyspozycji sklep.

No dobrze, ale czegoś w nim brakuje, prawda?

Sklep internetowy potrzebuje profesjonalnych opisów produktów i kategorii, nie zawadzi także seria poradników czy kampania w social media, która kreatywnie wyróżni stronę na tle konkurencji. Jeżeli pojawiające się treści są oryginalne i użyteczne z punktu widzenia doświadczeń użytkownika, przekłada się to na lepszą pozycję w Google. To oczywiste, że zbierając zamówienia i wysyłając produkty, niekoniecznie znajdujesz czas i ochotę na żmudne opisywanie dziesiątek, a nawet setek lub tysięcy produktów. A właśnie to możesz zlecić copywriterowi.


Współpraca z copywriterem przynosi realne zyski.

Prezentujesz się stroną (i jej zawartością)

Nawet w dobie rozwiniętych i powszechnie używanych mediów społecznościowych większość firm potrzebuje własnej, estetycznej i funkcjonalnej strony internetowej, która w sferze online stanowi prawdziwą wizytówkę działalności. Załóżmy, że zewnętrzna firma przygotowuje dla Ciebie witrynę, masz do dyspozycji świetną domenę, ale… no właśnie, znowu czegoś brakuje. Stronę trzeba przecież wypełnić interesującą treścią.

Tu świetnie sprawdza się wsparcie copywritera, który:

  • może w krótkim czasie przygotować odpowiednie teksty na wszystkie podstrony,
  • może wejść w stałą współpracę i regularnie redagować, przygotowywać wpisy do aktualności, na blog, uzupełniać informacje.

Zakres współpracy z copywriterem jest bardzo elastyczny –niektórzy klienci preferują stopniowe wdrażanie treści, inni zlecają od razu opisanie wszystkiego, co tylko możliwe.

Copywriter – kreatywny specjalista od słów

Specjalista od marketingu treści, doświadczony praktyk, ma w zanadrzu kompetencje do przygotowywania scenariuszy, haseł reklamowych czy nazw produktów, usług, firm (naming).

Załóżmy, że wybrałeś kierunek, w którym ma podążać promocja Twojej działalności. Copywriter jest osobą, która może sporządzić strategię content marketingową, a następnie wcielić ją w życie, operując słowem w ilościach adekwatnych do koncepcji – od krótkich sloganów, po e-booki nieustępujące w niczym drukowanym książkom.

Nieważne, czy prowadzisz biznes lokalny, ogólnopolski, czy skupiony na zagranicznym rynku. Nieważne, czy zatrudniasz kilka czy kilkaset osób – w każdym przypadku treść jest kluczem działań promocyjnych i sprzedażowych.

Niektórzy przedsiębiorcy potrzebują szybkiego przygotowania oferty handlowej, którą naprawdę dobrze się czyta, inni chcą zaskoczyć swoich klientów serią poradników publikowanych w Internecie. Jest wiele pomysłów, a o realizację każdego z nich łatwiej, gdy do dyspozycji masz copywritera – specjalistę od kreatywnego, a zarazem uporządkowanego pisania dowolnych treści.

Pamiętaj, że współpraca z copywriterem świetnie sprawdza się także w przypadku rebrandingu, gdy po wielu latach komunikacyjnej stagnacji szukasz nowych sposobów na zaprezentowanie firmy czy organizacji. Robi się to nie tylko poprzez nowe logo czy rozszerzenie działalności, ale również gruntowną poprawę jakości komunikowanych treści.

Największe korzyści współpracy z copywriterem

  • Jeżeli mowa o treściach internetowych – odpowiednio sformatowane, oryginalne artykuły i opisy wspierają pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania Google, przez co firma staje się popularniejsza online.
  • Firma, która kojarzy się z dobrymi, zawsze adekwatnymi i ciekawymi treściami – w opisie działalności, w przekazach w mediach społecznościowych, w reklamach itp. – zyskuje wizerunek nowoczesnej i wartej zainteresowania.
  • Język przekłada się na sprzedaż produktów i usług, ponieważ współczesny konsument zwraca uwagę nie tylko na cenę, ale również na to, w jaki sposób obudowana jest wartość, za którą ma zapłacić. Poszukuje wiarygodnych informacji, dodatkowych wrażeń, oddziaływania na emocje. W uzyskaniu pożądanego efektu pomaga copywriter.

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz nawozy rolnicze, samochody, perfumy, panele podłogowe, prowadzisz zakład fryzjerski, pogrzebowy czy spawalniczy – każdej firmie dobry copywriter może pomóc w oryginalny, skuteczny i wielowymiarowy sposób. Przekonaj się o tym i skonsultuj się ze mną już teraz. Zadzwoń lub napisz – Twoja firma lub organizacja zasługuje na treść, która generuje zyski.