4 naukowe argumenty i statystyki potwierdzające, że warto korzystać z usług copywritingu

Tekst na stronie firmowej jest wizytówką Twojego biznesu i ważnym czynnikiem decydującym o jego sukcesie rynkowym. I nie jest to opinia copywritera, który poszukuje klientów, lecz naukowo potwierdzony fakt. Na poparcie tej tezy przytoczę kilka argumentów i wyników badań, które podkreślają znaczenie profesjonalnego podejścia do tworzenia treści w szeroko pojętym biznesie. Przekonaj się, że zlecenie pisania tekstów wykwalifikowanemu copywriterowi to inwestycja, która się opłaca!

1. Optymalizacja tekstu SEO – warunek dobrej widoczności w naturalnych wynikach wyszukiwania

Według badań opublikowanych w Search Engine Journal, 93% ruchu internetowego pochodzi z wyszukiwarek online. Optymalizacja treści pod kątem SEO jest wobec tego niezbędna, aby Twoja strona była widoczna dla potencjalnych klientów i można było ją łatwiej odszukać w Google. Doświadczeni copywriterzy mają wiedzę i narzędzia niezbędne do tworzenia treści dostosowanych do wymagań pozycjonowania.

Z kolei raport opublikowany przez Moz, wiodącą firmę zajmującą się SEO, wykazał, że strony zoptymalizowane pod kątem pozycjonowania mają większą szansę na osiągnięcie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania. To oznacza, że dopasowanie treści do standardów wyszukiwarek jest podstawowym czynnikiem wpływającym na widoczność i zasięg Twojej strony internetowej.

2. Profesjonalna komunikacja wzmacnia markę i buduje zaufanie

Artykuł w Harvard Business Review podkreśla, że spójność komunikacji marki może zwiększyć dochody firmy o średnio 23%. Profesjonalnie napisane treści pomagają w budowaniu spójnego wizerunku marki i zwiększają zaufanie klientów. Według badań opublikowanych w Forrester Research marki, które konsekwentnie komunikują się ze swoimi klientami, osiągają o 200% wyższy wskaźnik zaangażowania klientów. Warto? Warto!

Edelman Trust Barometer wskazuje zaś, że zaufanie jest jednym z kluczowych czynników wpływających na decyzje zakupowe konsumentów. Wysokiej jakości, autentyczne treści, które odzwierciedlają wartości i misję marki, mogą natomiast znacząco przyczynić się do wzmocnienia tego zaufania ze strony klientów.

Nie można również zapomnieć o roli treści w inbound marketingu. Jak podaje HubSpot, firmy, które regularnie publikują wartościowe treści, generują o 67% więcej leadów niż te, które tego nie robią. W świetle tych informacji staje się jasne, że inwestycja w profesjonalne treści poza wzmocnieniem wizerunek marki przekłada się też na konkretne korzyści biznesowe.

3. Poprawność językowa świadczy o profesjonalizmie

Błędy gramatyczne i stylistyczne mogą zaszkodzić wizerunkowi Twojej firmy. Badania przeprowadzone przez University of Michigan wykazały, że strony z błędami są postrzegane jako mniej wiarygodne. Współpraca z profesjonalną agencją copywriterską sprawi, że Twoje treści będą wolne od błędów i zaczną prezentować się doskonale.

Inny raport – opublikowany przez Stanford Web Credibility Research – podkreśla, że aż 75% użytkowników ocenia wiarygodność firmy na podstawie designu jej strony internetowej, w tym jakości treści. Błędy w tekście mogą więc wpłynąć na ogólne postrzeganie marki. Na podstawie wyników badań przeprowadzonych przez Content Marketing Institute można ponadto stwierdzić, że profesjonalne treści, które są spójne i wolne od błędów, zwiększają zaangażowanie czytelników o 60%.

4. Konwersja, czyli jak treść czyni użytkownika Twoim klientem

Zgodnie z badaniami opublikowanymi w Journal of Consumer Research, przekonujące treści mogą znacząco zwiększyć wskaźnik konwersji. Tymczasem raport Nielsen Norman Group wskazuje, że użytkownicy spędzają średnio 59 sekund na stronie internetowej, zanim zdecydują się opuścić ją lub kontynuować przeglądanie. To oznacza, że treść powinna być jednocześnie przekonująca, klarowna i łatwa do zrozumienia, aby przyciągnąć uwagę czytelnika w tym krótkim czasie.

Spektakularne wyniki przyniosły badania przeprowadzone przez Marketing Experiments, które wykazały, że dopasowanie tekstów do intencji użytkownika może zwiększyć konwersję nawet o 500%! Oznacza to, że zrozumienie potrzeb i oczekiwań Twojej grupy docelowej jest absolutną podstawą do tworzenia skutecznych tekstów, które przekonają odbiorcę do wykonania określonych czynności.

Również HubSpot podkreśla znaczenie contentu w konwersji. Na bazie opublikowanych przez serwis danych można stwierdzić, że blogi, które regularnie publikują wartościowe treści, generują o 67% więcej leadów niż te, które tego nie robią. Raport Content Marketing Institute podkreśla z kolei znaczenie contentu dostarczającego wartości i rozwiązującego problemy potencjalnych klientów, którego wykorzystanie zwiększa szanse na zmianę czytelników w konsumentów.

Opłacalność copywritingu? Naukowo udowodnione!

Tworzenie treści na stronę firmową to skomplikowany proces, który wymaga umiejętności pisarskich, wiedzy z zakresu SEO, marketingu, korekty i redakcji. Powierzenie tego zadania doświadczonej agencji copywriterskiej to inwestycja w sukces Twojego biznesu, co potwierdzają wyniki badań naukowych. Nie ma wątpliwości, że profesjonalne treści zwiększają widoczność, budują zaufanie i przekształcają czytelników w klientów!

Copywriting? Nauka jest na tak!

Jak widzisz, naukowe dowody potwierdzają, że merytoryczne, zoptymalizowane pod kątem SEO i w pełni poprawne pod względem językowym treści skutecznie wspomagają biznes bez względu na branżę, w której się funkcjonuje. Profesjonalny copywriting to po prostu dobra, zyskowna inwestycja!